Video

Video

Sektörün iletişim merkezi ICT Media, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. ICT Media tarafından gerçekleştirilen Online Buluşmalar’da bu hafta bir ilk gerçekleşecek. Sektörün küresel oyuncuları, online dijital bir panelle “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü Oyuncularının Covid-19 Salgınına Yanıtları”nı ele alacak. Moderatörlüğünü İstanbul’dan Türk Telekom bir önceki Grup CEO’su Dr Paul Doany’nin yapacağı dijital panele Telecom Italia Group- Sparkle CEO’su Mario Di Mauro Roma’dan, DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov Frankfurt’tan ve Rahi Systems CEO’su Tarun Raisoni Kaliforniya’dan panelist olarak katılacak. 19 Mayıs’ta saat 18.30'da başlayacak ve 20.00’de sona erecek panele izleyiciler de sorularıyla katılacak. Dijital Panel, Zoom Plaftormu üzerinden online gerçekleştirilecek. .

Video

Türkiye’nin siber güvenlik ve büyük veri konusunda çalışmalarıyla öncü kurumlarından biri olan stm’nin teknolojik düşünce merkezi “thinktech”in ocak – mart 2020 dönemini kapsayan siber tehdit durum raporu’nda, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının toplumlarda yarattığı korku ve duyarlılığın siber saldırganlar tarafından kötü amaçlı kullanıldığına dikkat çekiliyor. .

Video

Turkcell, şirketlere uçtan uca evden çalışma çözümleri sunuyor. Bu kapsamda Turkcell’in bulut çözümleriyle şirketler, verilerine uzaktan güvenle erişebilirken; yönetilen BT hizmetleri sayesinde bulut üzerindeki uygulamalarını uzaktan yönetmeye de devam ediyor. .

Video

şletmelere dijital çözümler sunan Vodafone Business, Tur Assist’in iletişimini buluta taşıdı. 38 ülkede kendi şirketleri, birçok ülkede de anlaşmalı kurumları ile hizmet veren İspanyol Mapfre Grubu’na bağlı MAPFRE ASISTENCIA’nın Türkiye şirketi Tur Assist, çalışanlarına ve hizmet sağlayıcılarına uzaktan çalışma imkanı sunmak için Vodafone Business çözümlerini seçti .

Video

Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile dijital sağlık hizmetleri alanındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. TT Ventures, sağlık sektörüne yönelik yenilikçi çözümleriyle başarılı projelere imza atan yerli yazılım firması Virasoft’un yüzde 12,2’sine ortak oldu. .

Video

Yerli ve Milli imkanlarla geliştirilen yüksek hassasiyetli moleküler test olan LAMP4U kitleri ile COVID-19 tanısı sahada ve hızlı olarak yapılabilecek. Direkt hastadan alınan örneklerle çalışacak olan sistem, testin sonucunu anlık olarak cep telefonları üzerinden kayıt altına alabilecek. .

Video

Paycell’in işlem hacmi, Mart ayında tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Yerli ödeme platformunda Mart ayında gerçekleşen işlem hacmi, 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 146 artarken, bu artışta kullanıcıların dijital içerik harcamalarının artışı ve ödeme işlemlerini evden yapmak istemeleri etkili oldu. .

Video

“3 Boyutlu Destek Kolektif Üretim Hareketi”, COVID-19 salgını kapsamında sağlık çalışanlarının yüz siperliği ihtiyacına yönelik harekete geçen bir grup mühendisin, Türkiye'deki 3D yazıcı sahiplerine Twitter üzerinden yaptığı açık çağrı ile gönüllü bir kolektif üretim hareketi olarak başladı. .

Video

"Covid-19 Topluluk Hareketliliği" raporu, koronavirüs ile mücadele etmeyi amaçlayan uygulamalar sonrası değişen toplumsal hareketliliği gösteriyor. .

Video

‘‘Konum Verisinin İşlenmesinde Hukuki Bir Engel Yoktur’’ .

Video

Isaf Exclusive organizasyonunda Teknolojik Grup Yönetici Aykut Seyrek moderatörlüğünde toplanan sektör temsilcilerine Acmena Yönetim Kurulu Başkanı Suat Baysan tarafından şirketlere ‘Yenileşim Yönetimi ‘ eğitimi verildi. .

Video

Alınan tedbirler kapsamında 4857 sayılı İş Kanunu’nun “Kısa çalışma ve kısa çalışma ödeneği“ maddesi gereğince geçici olarak iş yerleri kapanan çalışanlara İşsizlik Sigortası Fonu'ndan kısa çalışma ödeneği sağlanacağı duyuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenek için şu ana kadar 70 bine yakın firmanın başvuru yaptığı açıklandı .

Video

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), uzaktan eğitimi platformlarında gerekli veri güvenliği tedbirlerinin alınması gerektiğini bildirdi. .

Video

Şirketlerde içeriden gelen siber tehditler son üç yılda üç katına çıktı. Yaşanan her tehdidin şirketlere maliyetinin ortalama 11,45 milyon dolara mal olduğunu aktaran Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre, şirket içi siber tehditlerin önlenmesi için gerekli 10 adımı sıralıyor: .

Video

Ulak Haberleşme, 5G Çekirdek Şebeke VNF’lerinin “Open Network Automation Platform” (ONAP) uyumluluğu tescil edilen ilk firma oldu. .

Video

Korona virüs salgını nedeniyle milyonlarca kişi evlerine kapandı, birçok kişi uzaktan çalışmaya başladı. Daha önce sadece şirketlerin tercih ettiği video konferans yazılımları artık eğitim başta olmak üzere birçok alanda kullanılıyor. Video konferans yazılımlarının yoğun olarak kullanılması güvenlik tartışmalarını da beraberinde getirdi. .

Video

Sektörün sesi yayıncılardan ortak açıklama. .

Video

Evde kaldığımız bu süreçte zaman geçirebilmek için internette çok fazla vakit geçiriyoruz. Peki İnternette kimliğimiz ele vermeden nasıl vakit geçireceğiz .

Video

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla açılışı mayısa çekilen Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılacağını açıkladı. .

Video

Yazılım ve bilişim sektörünün önde gelen dernekleri ortak bir açıklamayla, korona virüs etkisinden çıkışta sektörün beklenti ve önerilerini açıkladı. .