Türk teknoloji firmasına iki büyük ödül

Türk teknoloji firmasına iki büyük ödül

Teknoloji alanında altyapı hizmetleri ve eğitimleri sunan BT Eğitim / Morten, 10 gün içinde aldığı iki ödül ile dikkatleri üzerinde topladı. Şirket ilk olarak Dallas’ta Orta Doğu Bölgesi’nde Yılın Cisco Eğitim İş Ortağı ödülüne; ardından da Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye ödülüne layık görüldü.

Sektörde 16’ıncı yılını kutlayan BT Eğitim/Morten, güvenlikten buluta, veri merkezlerinden ağ teknolojilerine geniş bir çerçevede altyapı ve eğitim hizmetleri sunan ülkemizdeki ilk şirketlerden biri. BT Eğitim/Morten, Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu Bölgesi’nde, dünyanın en zengin ülkeleri arasındaki Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi teknoloji yatırımlarıyla öne çıkan ülkelerde de çalışmalarını sürdürüyor.

Başarılı çalışmalarıyla yurtiçi ve yurtdışında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden şirket, bunun sonucunda 2 Kasım’da Dallas’ta düzenlenen Cisco İş Ortakları Zirvesi 2017’de (Cisco Partner Summit), dünya genelinde işini en iyi yapan iş ortaklarından biri olarak ödül aldı. Zirvede bu alanda eğitim veren yetkili iş ortakları arasında Orta Doğu Bölgesi’nin en iyisi olarak İstanbul merkezli BT Eğitim / Morten, Yılın Eğitim İş Ortağı (Learning Partner of the Year) seçildi.

Şirket, bu global ödülün ardından Deloitte’un bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiği ve son 4 yılda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlediği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nda yer aldı. BT Eğitim/Morten, 8 Kasım’da Deloitte Values House’da düzelenen törende, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 ödülünü aldı. Şirket, geçtiğimiz yıl da hem Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye hem de Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEAR ödüllerine layık görülmüştü.


32 binden fazla BT profesyonelini eğitti

BT Eğitim/Morten Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Kızıları, bölgenin teknoloji yatırımlarıyla da öne çıkan, dünyanın en zengin 6 ülkesine ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “Bu ülkelerde sürdürülebilir bir hizmet verebilmek için, uzmanlıklarınızın da sürdürülebilir olması gerek. BT Eğitim/Morten olarak, niş alanlardaki uzmanlığımız, en yeni teknolojilere hızla adapte olmamız, çözüm odaklı yaklaşımımız ve özelleştirilmiş yazılım çözümlerimiz sayesinde hem bölgemizde hem de ülkemizde sürdürülebilir bir memnuniyeti mümkün hale getirdik. Sadece ülkemizde bugüne dek 32 binden fazla BT profesyonelini eğittik. Bize duyulan güveni hep haklı çıkardık. Aldığımız bu iki ödülün başarılı çalışmalarımızın tescili olduğuna inanıyorum,” dedi.

Bu yıl ödül sistemi değişti

Dünyanın önemli teknoloji geliştiricilerinden biri olan Cisco bu yıl ödül sisteminde yeni bir uygulamaya geçti ve iş ortaklarını bölgesel olarak ödüllendirme yönüne gitti. Bu bölgesel değerlendirmeler öncesinde BT Eğitim/Morten, geçtiğimiz yıl 200’ün üzerinde Eğitim İş Ortağı arasından, dünya çapında Yılın Eğitim İş Ortağı (Learning Partner of The Year, Indirect) seçilmişti. Şirket ayrıca, EMEAR bölgesinde verdiği hizmetlerle de geçen yıl Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “TİM 500 Büyük İhracatçı Firma Araştırması’nda Bilişim Hizmetleri Kategorisi’nde 63’üncü olmuştu.

Hızlı olan kazanıyor

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’na, 2013-2016 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre en iyi olan 50 teknoloji şirketi kabul ediliyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojisi olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Türkiye Programına kabul edilen şirketler daha sonra Deloitte Technology Fast 500 EMEAR Programı’nda yarışmaya da hak kazanıyor. BT Eğitim/Morten, geçtiğimiz yıl hem Türkiye hem de EMEAR Programlarına girmeyi başarmıştı.