Hepsiburada teknoloji yatırımlarını sürdürüyor

Hepsiburada teknoloji yatırımlarını sürdürüyor

Türkiye’nin Hepsiburada’sı ticaretin ve ekonominin dijitalleşmesine liderlik etme misyonu doğrultusunda inovasyon ve girişimcilik alanlarında yeni projeler ve iş birlikleri geliştirmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayelerinde TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu ile Hepsiburada iş birliğiyle yapay zeka ve coğrafi işaretli ürünler alanlarında iki önemli proje hayata geçiyor.

Türkiye’nin Ulusal Yapay Zeka Stratejisi kapsamında açılan TÜBİTAK-BİLGEM Yapay Zeka Enstitüsü’nün ilk Yetkinlik Merkezi e-ticaret alanında Hepsiburada’nın desteğiyle kuruluyor. Öte yandan Hepsiburada’nın yerinde üretilen yöresel ürünleri ve yerel girişimcileri e-ticaretle ulusal ve uluslararası pazarlara taşımayı amaçlayan ‘HepsiTürkiye’den’ Programı, tescilli coğrafi işaretli ürünleri artırmak hedefiyle Türk Patent ve Marka Kurumu’yla iş birliğine imza atıyor.

Türkiye’nin geleceği ve geleceğin Türkiye’si için kritik öneme sahip inovasyon, yapay zeka, girişimcilik ve yerel kalkınma başlıklarında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde geliştirilen bu iki proje 14 Ocak Cuma günü Bilişim Vadisi’nde tanıtılıyor.