Schneider Electric, Edge Yazılım ve Dijital Hizmetler Programını hayata geçiriyor

Schneider Electric, Edge Yazılım ve Dijital Hizmetler Programını hayata geçiriyor

Edge Yazılım ve Dijital Hizmetler Programı, IT çözüm sağlayıcılarının kendi Yönetilen Güç Hizmetleri uygulamalarını oluşturmaları için finansal teşvikler, etkinleştirme ve destek sağlıyor

İndirim, standart donanım indirimlerine göre dört kat daha fazla kazanç sağlıyor

IT çözüm tedarikçileri Schneider'in EcoStruxure IT Yazılım ve Dijital Hizmetler portföyüne, ücretsiz sertifikasyon kurlarına ve uygulamanın oluşturulmasına yönelik bir e-rehbere erişim sağlayabiliyor ve ilk teknoloji maliyetinin 1,5 katına kadar gelir elde edebiliyor

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya lideri Schneider Electric Edge Yazılım ve Dijital Hizmetler Programını duyurdu. Bu program aracılığıyla sağlanacak mali teşvikler, destek araçları ve sertifika programları sayesinde IT çözüm tedarikçileri Yönetilen Güç Hizmetleri uygulamaları oluşturabiliyor. Edge bilişimdeki ciddi büyümeye yanıt olarak oluşturulan yeni program sayesinde IT çözüm tedarikçileri, Schneider Electric EcoStruxure IT Yazılım ve Dijital Hizmetler aracılığıyla müşterileri için fiziksel altyapıların uzaktan izlenmesi ve yönetilmesi olanaklarını sağlayarak sürekli gelir akışları yaratabiliyor. Edge Yazılım ve Dijital Hizmetler Programı, daha önce APC Kanal İş Ortağı Programı olarak bilinen ödüllü mySchneider IT Çözümleri İş Ortağı Programının bir parçasıdır.

Gartner'a göre 2025 itibariyle kurumlar tarafından üretilen verilerin yüzde 75'i geleneksel veri merkezi veya bulutun dışında üretilecek ve işlenecektir.1 Edge altyapısı özellikle yerinde IT bulunmayan durumlarda, ağ üzerinde coğrafi olarak dağıtıktır. Günümüzde IT çözüm tedarikçilerinin yalnızca yüzde 27'si2 Yönetilen Güç Hizmetleri sunmaktadır.

Schneider Electric Edge Bilişim ve IT Kanallarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jamie Bourassa şunları söyledi: “Edge bilişim çözüm tedarikçileri için, özellikle kritik görevli sahalarda güç ve soğutma altyapısı ile ilgili hizmet portföylerini genişletme yönünde büyük bir fırsat doğurmaktadır. Yeni bir hizmeti hayata geçirmek için zaman, eğitim ve iş geliştirme alanında çeşitli kaynaklar ayırmak gereklidir. Yapılması gerekenler iş ortağına ve yönetilen hizmet tedarikçilerinin geri bildirimlerine göre değişmekle birlikte bir yönetilen IT hizmetleri işinin hayata geçirilmesi 3.500 saate kadar zaman alabilir. Tüm iş ortakları için Yönetilen Güç Hizmetleri işine girmelerini kolaylaştıran, hızlı ve uzun vadede gelir elde etmelerini mümkün kılan bir program oluşturduk.”