Vodafone’un İngiltere’deki IBS Projesini Mikrolink Yapacak

Vodafone’un İngiltere’deki IBS Projesini Mikrolink Yapacak

Vodafone, İngiltere genelinde yapacağı 800 IBS sahasının anahtar teslim servis çalışmaları için Mikrolink’i tercih etti. 5 yıl boyunca yapacağı IBS projelerinde birlikte çalışmak için geçtiğimiz hafta sözleşmeyi imzalayan Vodafone ve Mikrolink, Türkiye’de uzun yıllardır birçok projede birlikte çalışıyor. 13 yılı aşkın süredir Vodafone’un çözüm ortağı olarak proje geliştiren Mikrolink, uçtan uca sabit ve mobil erişim altyapı şebekesi kurma hizmetleri için de iş birliği yapıyor.

Dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim operatörlerinden biri olan Vodafone, İngiltere’de ilk defa bir Türk şirketiyle çalışacak ve İngiltere, metrolar, gösteri alanları, futbol sahaları gibi büyük ve kapalı alanlar için anahtar teslim kapsama ve iletişim çözümlerinde Mikrolink kalitesiyle tanışacak.

Telekomünikasyon alanında birçok telekom devi şirketle çeyrek asra yakın süredir çalışan, Açık Holding’in en eski ve önde gelen markası Mikrolink, Vodafone’un İngiltere’de yapacağı projede holdingin güçlü teknolojik altyapısı ve global vizyonuyla hareket ederek, üst düzey hizmet vermek üzere kolları sıvadı. Konuyla ilgili Açık Holding CEO’su Yüksel Açık ‘’Mikrolink, telekom ve bilişim alanında faaliyet gösteren ve holdingin amiral gemisi olarak konumladığımız öncü firmamız. Avrupa’da süregelen faaliyetlerimiz içerisinde önemli bir yeri olacak Vodafone İngiltere IBS Projesi, uygulamak için heyecan duyduğumuz özel bir proje. Açık Holding ve Mikrolink olarak kesintisiz hizmet anlayışımızla Türkiye’de ve dünyada hayatı iyileştiren projelerimizle fark yaratacak ve yatırımlarımızı da bu yönde şekillendirmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Projenin geliştiricisi ve İngiltere ekibinin yöneticisi Mikrolink Genel Müdür Yardımcısı Doğan Eraslan “Bir yıldır üzerine titizlikle çalıştığımız projede kalitemizin Vodafone tarafından tercih edilmesi bizim için son derece önemli. 50 kişiden oluşan mühendis ekibimizle en iyi hizmeti vermek için çalışmalara başladık. Son iki yıldır Almanya’da yürütmekte olduğumuz IBS projelerine bir yenisini eklemek; hele de İngiltere gibi bir pazarda bunu başarmak çok önemli. Hedefimiz; Avrupa’nın tamamında, Ortadoğu ve CIS ülkelerinde portföyümüzü artırıp, telekom operatörlerine ve vendorlara kaliteli, sürdürülebilir, yenilikçi servis çözümleri sağlamak. Bu hedef doğrultusunda yurt dışı operasyonlarımız sürüyor. 20 yılı aşan mühendislik ve telekom tecrübeme dayanarak söylemek isterim ki; yakın zamanda Mikrolink’in adını uluslararası projelerde daha fazla duyacaksınız.’’ dedi.