Online mağazaların Anneler Günü için hazırlamalarına yardımcı olacak üç ipucu

Online mağazaların Anneler Günü için hazırlamalarına yardımcı olacak üç ipucu

Türkiye’de Ramazan boyunca ve Anneler Günü’nde online alışverişin artmaya devam edeceğinin beklendiğini vurgulayan GoDaddy, işletmelerin online mağazalarını bu artışa hazırlamalarına yardımcı olacak ipuçları paylaştı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin online mağazalarını Anneler Günü’ne hazırlamalarına yardımcı olacak ipuçları paylaştı. GoDaddy, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin geçen yılki verilerine göre, birçok fiziksel mağazanın kapalı olması ve insanların alışveriş için internete yönelmesi nedeniyle Anneler Günü civarında e-ticarete olan talebin yüzde 60 arttığını belirtti. Pandemiye karşı benzer önlemlerin alındığı ve Anneler Günü’nün Ramazan ayına denk geldiği bu yıl, küçük işletmelerin online mağazalarını güncellemeleri, alışveriş sezonundan faydalanmalarına yardımcı olabilir.

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu yıl Anneler Günü, Türkiye’de internet kullanımının arttığı Ramazan ayında gerçekleşecek. AdColony’nin araştırmasına göre, Türkiye’deki katılımcıların yüzde 32’si geçen yıl Ramazan ayında akıllı telefonlarıyla daha fazla zaman geçireceklerini belirtti. Yüzde 75’i gün içinde telefonlarını daha çok kullanacaklarını söylerken, yüzde 18’i iftardan sonra da kullanacaklarını söyledi. Bu tüketicilerden bazılarının Anneler Günü için hediye arayışında olacağı da göz önüne alınırsa, küçük işletme sahipleri ve girişimciler online mağazalarını hazırlayarak bu dönemden yararlanabilirler.”

1. İlgili ürünleri ön plana çıkarın

2. Dijital pazarlamadan faydalanın
3. Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun