Teletek, Cloudıan Hyperstore platformuyla tamamen yerel S3 uyumluluğu sunuyor

Teletek, Cloudıan Hyperstore platformuyla tamamen yerel S3 uyumluluğu sunuyor

Türkiye'nin en köklü bulut altyapılı servis sağlayıcılarından biri olan TeletekCloudian'ın HyperStore nesne depolamasını VMware tabanlı bulut hizmetlerine entegre ettiğini duyurdu. Teletek, müşteriler arasında artan dijital dönüşüm oranına ayak uydurmayı ve müşterilerin daha gelişmiş veri depolama taleplerine etkili çözümler sunmayı hedefliyor.

Farklı sektörlerden birçok kuruma uzaktan yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve özel bulut yönetimi dahil olmak üzere çeşitli bulut hizmetleri sunan Teletek’e göre özellikle e-ticaret, perakende, üretim ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren yerel şirketlerin dijital platformlara ve araçlara güvenmesi; video, ses ve IoT verilerini güvenilir bir biçimde yönetme ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. Büyüyen veri hacimlerini yönetmeye, depolamaya ve korumanın daha verimli bir yolunu sağlamaya yönelik oluşan ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen Teletek, Cloudian HyperStore Platformu’nu VMware tabanlı bulut hizmetlerine entegre ediyor.

"Birçok farklı çözümleri de denedik ancak Cloudian'ın VMware ile kusursuz entegrasyonu, gerçekten göze çarpan temel özelliklerden biriydi." ifadelerini kullanan Teletek Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taner Tekeci, "HyperStore'un tamamen yerel S3 uyumluluğu, modüler ölçeklenebilirliği ve sektör lideri güvenliği hedeflerimize ulaşmamıza katkıda bulunacaktır.” açıklamalarında bulundu.