Turkcell’in Yönetim Kurulu’nda önemli görev değişikliği

Turkcell’in Yönetim Kurulu’nda önemli görev değişikliği

BTK eski Başkan Yardımcısı Figen Kılıç Turkcell Yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Turkcell’in KAP (Kamuoyu Bilgilendirme Platformu) üzerinden yaptığı yeni duyuruya göre Turkcell’in yönetiminde önemli değişiklikler yaşandı. Yapılan açıklamada Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Ingrid Maria Stenmark’ın istifası üzerine, boşalan üyeliğe Figen Kılıç’ın atandığı bildirildi. 

Turkcell tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; 

“Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sn. Ingrid Maria Stenmark'ın istifasıyla boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi uyarınca Sn. Figen Kılıç'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar vermiştir.

Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”

Figen Kılıç kimdir? 

1995 yılında İstanbul Belediyeleri Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret AŞ (BELBİM)’de iş yaşamına başlayan Kılıç, ARGE Mühendisi, Projeler Koordinatörü olarak Elektronik Ücret Toplama Sistemleri üzerine uzun yıllar projeler geliştirdi. 2010-2014 yılları arasında Çalık Holding şirketlerinden E-Kent Ödeme Sistemleri AŞ’de Proje Yönetimi ve Yazılım Direktörlüğü yapan Kılıç; 2014 -2015 arasında TURKCELL İletişim hizmetleri AŞ’de görev aldı. Proje Yönetimi, Test Mühendisliği, Süreç Yönetimi konularında özel eğitimler alan Kılıç Haziran 2015’te ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı. Bilgi İletişim Kurumu’nda 11 ay Kurul İkinci Başkanlığı görevini de yürüten Kılıç; hali hazırda Temmuz 2019’dan bu yana yürüttüğü SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü görevine de devam ediyor.