Turkcell Yönetim Kurulu’na yeni atama

Turkcell Yönetim Kurulu’na yeni atama

BTK eski Başkan Yardımcısı Figen Kılıç, Turkcell Yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Turkcell tarafından Kamuoyu Bilgilendirme Platformu (KAP) yapılan açıklamada Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Ingrid Maria Stenmark’ın istifası üzerine, boşalan üyeliğe Figen Kılıç’ın atandığı bildirildi.

Turkcell tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; “Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sn. Ingrid Maria Stenmark'ın istifasıyla boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi uyarınca Sn. Figen Kılıç'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar vermiştir.”

Figen Kılıç kimdir? 

1995 yılında İstanbul Belediyeleri Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret AŞ (BELBİM)’de iş yaşamına başlayan Figen Kılıç, ARGE Mühendisi, Projeler Koordinatörü olarak Elektronik Ücret Toplama Sistemleri üzerine uzun yıllar projeler geliştirdi. 2010-2014 yılları arasında Çalık Holding şirketlerinden E-Kent Ödeme Sistemleri AŞ’de Proje Yönetimi ve Yazılım Direktörlüğü yapan Kılıç; 2014 -2015 arasında TURKCELL İletişim hizmetleri AŞ’de görev aldı. Proje Yönetimi, Test Mühendisliği, Süreç Yönetimi konularında özel eğitimler alan Kılıç Haziran 2015’te ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı. Bilgi İletişim Kurumu’nda 11 ay Kurul İkinci Başkanlığı görevini de yürüten Kılıç; daha sonra SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğüne atandı.