ICT
Hitachi Vantara, yapay zeka operasyonu yazılımını duyurdu

Hitachi Vantara, yapay zeka operasyonu yazılımını duyurdu

Hitachi Vantara, veri merkezi modernizasyonuna güç veren yeni ürünlerini tanıttı. Hitachi, sektörün tek %100 veri erişebilirlik garantisi sunan depolama ailesinin, yüksek performanslı yeni depolama sistemleriyle entegre, platformlar arası kullanılabilen yapay zeka destekli analitik ve BT otomasyon yazılımını duyurdu. Flash ve hibrit modellerden meydana gelen yeni Hitachi Virtual Storage Platform (VSP) sistemleri ve yapay zeka operasyon yazılımı, maliyetleri düşürüp operasyonel verimi artırarak müşterilere eşsiz esneklik ve otomasyon imkanı sunuyor. Bu da modern veri merkezi girişimlerinin temelini oluşturuyor. Geliştiriciler de artan esneklikten yararlanarak, Docker ve Redhat Openshift saklayıcı entegrasyonu üzerinden Swarm ve Kubernetes ile yönetebildikleri tek bir sistemde çok daha fazla iş yükünü çalıştırabilecekler.

“Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojileri olgunlaştıkça, kurumsal depolama markaları da müşterilerine otonom operasyonlara geçişte büyük ölçüde yardımcı olma fırsatı yakalıyor” diyen IDC Depolama Birimi Araştırma Başkan Yardımcısı Eric Burgener, sözlerine şöyle devam ediyor: “Hitachi Vantara gibi markalar, gelişmiş yapay zeka operasyonları portföyleriyle, altyapı yönetimini basitleştirmek için yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanırken, platform güvenilirliğini ve altyapı verimini de artırarak hizmet seviyesi taahhütlerini yerine getirebiliyor.”

Veri merkezi operasyonları karmaşık hale geldikçe, operasyonel verim azalırken sistemin çökmesi veya veri kaybı riskleri de artabiliyor. Hitachi; Hitachi Infrastructure Analytics Advisor, Hitachi Automation Director ve Hitachi Data Instance Director ile sektörün en gelişmiş yapay zeka operasyon yazılımı portföyünü sunarak daha esnek bir veri altyapısı sunuyor.

Hitachi Infrastructure Analytics Advisor (HIAA); sanal makineler, sunucular, ağlar ve depolama cihazları da dahil olmak üzere, veri yollarını inceleyerek daha derinlemesine veri merkezi analizleri yapabilmek için yapay zeka destekli bir “beyine” sahip. HIAA, veri merkezi ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde optimize etmek, tahmin etmek ve sorunları çözmek için makine öğreniminden yararlanıyor.