ICT
“UPU Dünya CEO Forumu” İstanbul’da Gerçekleştiriliyor

“UPU Dünya CEO Forumu” İstanbul’da Gerçekleştiriliyor

Küresel posta sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olan “UPU Dünya CEO Forumu” 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın himayelerinde, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik ve UPU Genel Sekreteri Bishar A. Hussein’in ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yıl Moskova’da düzenlenen 2. UPU Dünya CEO Forumu’nda bu seçkin etkinliğin üçüncüsünün Türkiye’de yapılması konusunda girişimlerde bulunan ve organizasyonun ülkemize getirilmesini sağlayan PTT A.Ş., yaklaşık 60 ülkenin posta idaresi CEO’sunu ve beraberindekileri İstanbul’da ağırlıyor.

Dünyanın dört bir yanından posta idaresi CEO’larını bir araya getirecek etkinlikte, sektörün geleceğine yön verecek konular ele alınacak. Bu önemli Forum 3-7 Eylül 2018 tarihlerinde Etiyopya’da düzenlenecek Olağanüstü Kongre’deki Bakanlar Strateji Konferansı için de temel oluşturacak.

Sektörle ilgili önemli paneller

3. UPU Dünya CEO Forumu, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da “Postadaki Dijital Bölünme: Yeni Bir Portföy, Daha İyi Performans veya Yeniden Tanımlanmış Bir Misyon?” temasıyla gerçekleşiyor. Etkinliğin “Bugüne Kadar Elde Edilen Bulgular: 2017 CEO Forum Bakış Açısı ve Serbest Oturum: 2017’ye Bölgesel Bakış” başlıklı ilk panelinde katılımcılar geçen sene yapılan değerlendirmeler ve edinilen tecrübeler ışığında bu yılki tartışmaları nasıl yönlendireceklerini müzakere edecekler. İkinci panel “Global Perspektifler: Gelişmiş Bir Çevrede Büyümenin Sağlanması” başlığıyla düzenlenirken üçüncü panelde “Doğru Dengeyi Sağlama: Günümüzde İdeal Posta Portföyü Ne Olmalı?” sorusu ele alınacak.

3. UPU Dünya CEO Forumu’nun dördüncü paneli “Müşteri Baskısı: Lojistik Tedarik Zincirinde Hızlı, Öngörülür ve Güvenli İşlemler Sağlayan Bir Hizmet Sağlayıcısı Nasıl Olunur?” başlığını taşıyacak. “Evrensel Hizmet Yükümlülüğü’nün Yeniden Tanımlanması: Sorunları Paylaşmak” konulu beşinci panelin ardından ise Kapanış Oturumu gerçekleştirilecek. Oturumda bu yılki etkinliğin temel mesajlarının neler olduğu üzerinde durulurken Etiyopya’da düzenlenecek Olağanüstü Kongre’deki Bakanlar Strateji Konferansı’na sunulmak üzere ortak bir perspektif oluşturulacak.

“Ülkemiz adına ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik organizasyonla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Şirketimiz özellikle son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde küresel posta sektöründe söz sahibi ve karar alıcı bir konumda bulunuyor. 2020 yılına kadar Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı’nı yürütecek olan PTT’miz uluslararası alandaki dev organizasyonlarına bu etkinlik ile bir yenisini daha ekliyor. UPU Dünya CEO Forumu gibi son derece önemli ve prestijli bir etkinliğe ülkemiz adına ev sahipliği yapacak olmaktan büyük memnuniyet ve gurur duyuyoruz.”